O NÁRAMCÍCH

OBECNÉ INFORMACE

OBLASTI VYUŽITÍ

MATERIÁL TYVEK

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

BAREVNÉ VARIANTY

NASAZOVÁNÍ

 

Obecné informace o ID náramcích

Identifikační náramky (ID náramky), někdy označované také jako vrácenky, jsou jedním z nejpoužívanějších, nejbezpečnějších a nejlevnějších způsobů identifikace osob při pořádání akcí. Prodáváme ID náramky v mnoha barevných variantách. ID náramky obsahují sekvenční číslování (jednotlivý ID náramek má vlastní unikátní číslo). Dále nabízíme i varianty ID náramků s kupónem, který se dá využít pro různé příležitosti, např. jako poukaz na nápoj nebo los do tomboly - kupón má totiž stejné číselné označení jako samotný náramek a lze jej od náramku oddělit.

Oblasti využití ID náramků

Identifikační náramky se používají jako vstupenky a vrácenky tam, kde je třeba rychle, levně a jasně rozlišit různé skupiny osob, jako např. klasický návštěvník, organizátor akce, technický pracovník, umělec, V.I.P. osoba, novinář nebo jiná organizátorem definovaná skupina osob. 

ID náramky mají velmi široké využití při pořádání kulturních, sportovních i společenských akcích, jako jsou hudební a filmové festivaly, koncerty, sportovní utkání, event akce, bary, kluby, restaurace, diskotéky, plesy, zábavy, rauty, meetingy, konference a další placené i neplacené akce. Používají se na akcích trvajících do dvou dní a během této doby se nositel ID náramku nemusí omezovat v žádných běžných činnostech. 

ID náramky jsou velmi vhodné i pro označení plnoletých osob, kterým může obsluha barů, klubů či restaurací  podávat alkoholické nápoje, a to bez hrozby následného postihu. Při první objednávce si obsluha od zákazníka vyžádá občanský průkaz a pokud je plnoletý, označí jej ID náramkem. Další kontrola této osoby již není nutná, plnoletost zákazníka je na celý večer ověřená a majiteli nehrozí v případě kontroly žádný postih.

ID náramky můžete použít při konzumaci ve veřejných zařízeních, kdy plátce finální útraty založí u obsluhy lístek a všechny hosty, které mohou na lístek konzumovat, označí ID náramkem. Pokud host ukáže ID náramek, obsluha zapíše objednanou položku na lístek plátce.

ID náramky mohou posloužit i po smrti. ID náramky lze v případě potřeby popisovat permanentním fixem bez strachu, že se popis rozmaže. Jeden z našich zákazníků nasazuje zesnulým ID náramek se jménem, aby jasně identifikoval tělo a zabránil tak případné nepříjemné výměně.

Materiál TYVEk

ID náramek je z materiálu Tyvek, který sice vypadá jako papír, jedná však o velmi pevný a voděodolný polypropylen. Tyvek je registrovanou obchodní značkou firmy DuPont a využívá se v mnoha průmyslových odvětvích. Polypropylen vyniká velmi dobrou chemickou a mechanickou odolností a je antialergenní. A kdo pamatuje 80.léta, jistě si vzpomene na módu papírových bund právě z materiálu Tyvek.

Bezpečnostní prvky ID náramku

Všechny ID náramky obsahují sekvenční číselnou řadu, která je zároveň bezpečnostním prvkem ID náramků a organizátorovi zjednodušuje přehled o vydaných či prodaných kusech, tedy i o celkové návštěvnosti akce.

Dalším bezpečnostním prvkem je samolepící strip s bezpečnostními proseky podobnými těm na dálniční známce. Při rozlepení se díky prosekům ID náramek znehodnotí a další pokus o jeho slepení je nemožný.

Upozorňujeme, že vzhledem k chemické povaze samolepícího stripu je ID náramky nezbytné skladovat při teplotě 16 až 26 °C, přičemž nasazování je doporučené při stejných teplotách. Při jiných, zejména extrémnějších teplotách směrem dolů, nelze zaručit dokonalou přilnavost samolepicího stripu k samotnému ID náramku. 

prvky náramku

Barevné varianty ID náramků

Standardně máme skladem v nabídce 20 barevných variant. Níže zobrazené barvy se mohou od skutečných barev jemně lišit, a to v závislosti na parametrech vašeho monitoru.

ID komplet BARVY

 

ID náramky Tyvek 19mm bez kupónu (reálné foto)

ID Tyvek Makero real foto

 

ID náramky Tyvek 19mm s kupónem (reálné foto)

 ID Tyvek Longcombe real foto

Nasazování ID náramku

ID náramek se jednoduše nasazuje na zápěstí pomocí samolepícího perforovaného stripu, který znemožňuje opětovné použití ID náramku. Je důležité ID náramek nasadit tak, aby nositele neškrtil, zároveň však aby nešel přetáhnout přes zápěstí. ID náramek je pevný v tahu, pokud se vynaloží větší síla, zdeformuje se, přetrhne a znehodnotí. Jednoduše řešeno - ID náramek je nepřenosný na jinou osobu, jakákoliv nestandardní manipulace s ním lehce odhalí podvodné jednání. Jediné, co Vás může při identifikaci osob zradit, je špatná ochranka u vchodu. Tištěný návod přikládáme do každé zásilky, videomanuály si můžete přehrát níže.